ddd554a000saaq

Zajęcia w sekcjach dziecięcych i młodzieżowych Świebodzińskiego Domu Kultury odbywają się w trakcie trwania roku szkolnego (od września do czerwca). Nabory do sekcji ogłaszane są zawsze w sierpniu. Aby zapisać dziecko do sekcji należy stawić się na spotkaniu organizacyjnym. W zajęciach sekcyjnych uczestniczy łącznie około 360 uczestników, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów.

1. Dziecięce Grupy Baletowe - zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych, najmłodsi uczestnicy mają zaledwie 4 lata. Program obejmuje ćwiczenie postaw, elementów tańca, dopasowanych do wieku choreografii. Grupy Baletowe poszczycić się mogą wieloma występami na dużej scenie.

 

2. Grupy Taneczne Trans Świebodzin - uczestnicy w wieku od 3 roku życia i wzwyż, uczą się technik tańca współczesnego, nowoczesnego, gimnastyki, akrobatyki. 

3. Grupy Plastyczne ŚDK - prace uczestników zajęć plastycznych wielokrotnie zdobyły uznanie jury konkursów, również tych ogólnokrajowych. Osiągnięciem grup jest organizacja wielu wystaw w Świebodzińskim Domu Kultury a także uczestnictwo w wystawach organizowanych w innych miastach.

4. Świebodzińska Orkiestra Dęta - reaktywowana w 2005 roku szybko stała się jedną z wizytówek Świebodzina. Częste występy w mieście i okolicach, podczas wyjazdów a także zróżnicowany repertuar od muzyki filmowej i popularnej po klasykę owocuje rosnącą liczbą fanów ŚOD.

5. Klub Szachowy - szachy to doskonały sposób na ćwiczenie pamięci, koncentracji i odpoczynek od codziennych zajęć. Do sukcesów uczestników zajęć zaliczyć można organizację kilku turniejów szachowych a także sukcesy w tych organizowanych przez inne kluby i sekcje szachowe.

 

6. Robotyka - najmłodsza sekcja w Świebodzińskim Domu Kultury, celem uczestników jest rozwijanie swoich umiejętności w zakresie budowy i programowania prostych robotów.

 

7. Sekcja Wokalna - to nie tylko nauka śpiewu, to również lekcje zachowania i obycia ze sceną.

8. Szkółka gry na instrumentach dętych - nauka gry na instrumentach dętych od podstaw.

 

9. Projektowanie mody - zajęcia mają na celu wprowadzenie dzieci i młodzieży w tajniki projektowania i tworzenia nowych trendów w modzie.

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Lubuski Festiwal Piosenki PRO ARTE 2020

25.02.2020 w ŚDK odbyły się przesłuchania gminne Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Rada Artystyczna w składzie: Robert Brzóska, Anna Cenajek i Marcin Krychowski nominowała do prezentacji powiatowych następujących wykonawców: 

I kat. wiekowa - Łucja Pacuk

Wyróżnienie: Dziecięcy Zespół Wokalny ŚDK

II kat. wiekowa - Pola Świtała: Wiktoria Drzymała

Wyróżnienie: Helena Juszkiewicz

III kat. wiekowa - Młodzieżowy Zespół Wokalny ŚDK; Wiktoria Górkiewicz

IV kat. wiekowa - Katarzyna Piórkowska; Kalina Pacuk; Klaudia Szymańska

Wyróżnienie: Zuzanna Rybczyńska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów! 

-----------------------------------------------------------------

Lubuski Konkurs Recytatorski PRO ARTE 2020

Za nami prezentacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2020. 19 lutego w Świebodzińskim Domu Kultury Rada Artystyczna, w składzie:
Dorota Modrzyk
Piotr Lizak
Beata Czechowska
nominowała do prezentacji powiatowych następujące osoby:
I kat. - Helena Juszkiewicz, Izabela Wolin i Michała Halicki
Wyróżnieni: Aleksandra Ostrowska i Jolanta Grzywacz
II kat. - Marcel Piechowicz, Szymon Krzemiński, Nikola Frątczak
Wyróżnieni: Lena Wierzbicka i Franciszek Kucy
III kat. - Szymon Włodarczyk, Ignacy Juszkiewicz, Natalia Śnieg
Wyróżnieni: Hanna Szymkowiak i Maria Martyn.
Dziękujemy wszystkim wykonawcom za udział w konkursie, a Laureatom życzymy powodzenia na przeglądzie powiatowym w Zbąszynku.

 ZAJĘCIA PLASTYCZNE

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 16:00 (z podziałem na różne grupy wiekowe). 

 

ZAJĘCIA TANECZNE TRANS ŚWIEBODZIN

Zajęcia odbywają się w środy od godz. 17:00 i w piątki od godz. 15:30

 

ZAJĘCIA WOKALNE

Zajęcia odbywają się we wtorki od godz. 16:00

 

ROBOTYKA

Zajęcia odbywają się w środy od godz. 16:40

 

SZACHY

Zajęcia odbywają się we wtorki od godz. 16:30 i w piątki od godz. 16:00

 

 

Tutaj znajduje się dokładny harmonogram sekcji.

 

 

Za nami pierwszy etap ( prezentacje gminne) Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w ramach PRO ARTE 05 marca 2019r. Rada Artystyczna wyłoniła następujących Laureatów, którzy zaprezentują się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury podczas przeglądu powiatowego.
Kat. I - Szymon Krzemiński, Izabela Wolin, Helena Juszkiewicz
Kat. II - Barbara Taront, Marcel Piechowicz. Szymon Włodarczyk
Kat. III - Ignacy Juszkiewicz, Emilia Wolnik, Marta Wiechczyńska, Kaja Kozieł.
Gratulujemy serdecznie Laureatom, Wyróżnionym, jak i wszystkim Uczestnikom konkursu.

 

 

 

Zawsze warto inwestować w dzieci i młodzież. Doskonale wiemy o tym zarówno my jak również rodzice naszych baletek. Tym razem specjalnie dla ich pociech sprowadziliśmy znakomitą specjalistkę oraz tancerką baletową Panią Milenę Lorkiewicz. Pani Milena jest absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Solistką TM ROMA i koryfejką Teatru Wielkiego w Warszawie, absolwentką AWF w Warszawie, menedżerem organizacji i zarządzania w kulturze fizycznej oraz instruktorką fitness i pilates z dyplomem Pilates Institute London. Studiowała taniec klasyczny, współczesny, jazz i barre au sol w Paryżu. Jest założycielką i właścicielką firmy Mila Dance, promującej wypoczynek, taniec oraz techniki body&mind.

Do naszych dzieci przyjechała z Warsztatami Barre u sol. Jest to to technika stosowana pierwotnie jako uzupełnienie nauki tańca klasycznego, ale obecnie stanowi doskonałe uzupełnienie każdej innej dyscypliny tańca i pozwala rozwinąć świadomość ciała przez wszechstronny trening nie obciążający stawów. Składa się z ćwiczeń wykonywanych na podłodze, w pozycjach siedzących i leżących. Dzięki temu, nie obciąża kręgosłupa, stawów kolanowych i skokowych.

Warsztaty trwały trzy dni. Były bardzo intensywne i dające bardzo wiele młodym tancerzom. 

Bardzo dziękujemy.

 

 

Lubuski Konkurs Recytatorski - eliminacje gminne

W dniu 13.03.2018 roku w Świebodzińskim Domu Kultury, odbyły się eliminacje gminne Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

 

Po wysłuchaniu 13 prezentacji w I grupie wiekowej (szkoła podstawowa: klasy I-III), jury postanowiło przyznać tytuł laureata i zakwalifikować do eliminacji powiatowych następujące osoby:

  1. HELENA JUSZKIEWICZ

  2. SZYMON KRZEMIŃSKI

  3. WERONIKA RADKIEWICZ.

Po wysłuchaniu 12 prezentacji w II grupie wiekowej (szkoła podstawowa: klasy IV-VI), jury postanowiło przyznać tytuł laureata i zakwalifikować do eliminacji powiatowych następujące osoby:

  1. IGNACY JUSZKIEWICZ

  2. SZYMON WŁODARCZYK

  3. EMILIA WOLNIK

Po wysłuchaniu 7 prezentacji w III grupie wiekowej (klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum), jury postanowiła przyznać tytuł laureata i zakwalifikować do eliminacji powiatowych następujące osoby:

  1. MONIKA BARZYK

  2. MARTYNA FIJAŁKOWSKA

  3. RÓŻA KUŁAK

Dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Lubuski Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe

10.04.2018 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

Z gminy Świebodzin do finałów wojewódzkich zakwalifikowali się Ignacy Juszkiewicz (kat. kl. IV-VI) oraz Monika Barzyk (kat. kl. VII Szkoły Podstawowej, II i III Gimnazjum).

Wyróżnienia otrzymali natomiast Szymon Włodarczyk i Martyna Fijałkowska.

Gratulujemy!

A oto link z pełnymi wynikami LKR eliminacji powiatowych

 

 

LUBUSKI FESTIWAL PIOSENKI – SCENA DZIECIĘCA

/prezentacje gminne/

W dniu 10.04.2018 roku w Świebodzińskim Domu Kultury, odbyły się prezentacje gminne Lubuskiego Festiwalu Piosenki – scena dziecięca.

Po przesłuchaniu uczestników Rada Artystyczna postanowiła nominować do prezentacji powiatowych następujących wykonawców:

- Łucja Pacuk - Świebodziński Dom Kultury,

- Apolonia Świtała - Świebodziński Dom Kultury,

- Olga Szylko – Świebodziński Dom Kultury,

Wyróżnienia otrzymali:

- Julia Szwarga – Szkoła Podstawowa nr 7 w Świebodzinie,

- Wiktoria Drzymała - Świebodziński Dom Kultury,

- Dziecięcy Zespół Świebodzińskiego Domu Kultury, w składzie: Wiktoria Drzymała; Apolonia Nowik; Łucja Pacuk; Weronika Słońska; Maja Borkowska - Świebodziński Dom Kultury

 

Dzień Dziecka to znakomita okazja do radosnego świętowania!Przed świebodzińskim ratuszem zrobiło się bardzo kolorowo. A to za sprawą wiosennej łąki i jej mieszkańców, którzy pojawili się specjalnie dla dzieci.

Łąka powstała dzięki małym uczestnikom zabawy - na długiej folii pojawiały się coraz to piękniejsze kwiaty, dużo zielonej trawy oraz barwnych motyli. Wspólnie z robakami: pasikonikiem Filipem, ślimakiem Maćkiem, Makową Panienką, biedronką oraz mrówką śdkówką i Łąkową Damą, dzieci tańczyły i bawiły się na całego! Mocnego koloru przybyło, kiedy nad głowami uniósł się proszek holi dając fantastyczny efekt tęczy. Ileż radości było, kiedy wszystkie dzieci mogły pochwalić się kolorową buźką i ubrankiem. Nie zabrakło także gier, konkurencji i wesołego śpiewu i oczywiście słodkiej nagrody dla każdego dziecka. To był udany dzień i za wspaniałą, wspólną zabawę bardzo Wam dziękujemy, nasze drogie dzieci!  

więcej zdjęć:

Design by FxDesign Free Joomla Templates