ddd554a000saaq

Świebodziński Dom Kultury jest otwarty na inicjatywy i przedsięwzięcia osób dorosłych, obecnie przy ŚDK działa pięć sekcji zrzeszających osoby w wieku 18 - 60 lat. 

1. Sekcja Taneczna "30+" - jest to jedna z młodszych sekcji w ŚDK, jednak prężnie rozwijająca się! Uczestniczki czynią ogromne postępy a ich niezwykle energiczne występy niejednokrotnie stają się atrakcją podczas świebodzińskich imprez.

 

 

 

2. Grupa Plastyczna - grupa ciesząca się sporymi sukcesami, czynnie uczestnicząca w wielu wystawach na terenie miasta i województwa.

 

 

 3. Sekcja Historyczna - sekcja zajmująca się zagadnieniami związanymi z historią miasta i okolic a także pamięcią o bohaterach II Wojny Światowej zamieszkujących okolice Świebodzina. Jej sztandarowym osiągnięciem jest coroczny, czynny i aktywny udział w organizacji "Tygodnia Patriotycznego" oraz organizacja konferencji popularnonaukowej o militarnym dziedzictwie Świebodzina i okolic.

 

 

4. Sekcja Miłośników Zabytkowej Motoryzacji "Klasyki Świebodzin" - to sekcja zrzeszająca miłośników zabytkowych dwóch i czterech kółek. Kilkunastu członków swoją pracę wykonuje głównie w garażach. Efektem ich pracy jest wiele uratowanych od zapomnienia pojazdów nadal poruszających się po drogach. Wspólnym przedsięwzięciem członków sekcji są Świebodzińskie Spotkania Klasyków organizowane corocznie od 2014 roku a także udział w "Tygodniu Patriotycznym" i WOŚP.

 

5. Sekcja Krótkofalowców SP3PLD - sekcja zrzesza miłośników amatorskiego krótkofalarstwa, działalność uczestników owocuje licznymi dyplomami, certyfikatami oraz osiągnięciami nawet na arenie międzynarodowej.

 

6. Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena - stowarzyszenie działające przy Świebodzińskim Domu Kultury zrzesza miłośników twórczości Czesława Niemena. Owocem ich pracy są liczne koncerty i wydarzenia kulturalne związane z muzyką tego artysty.

 

7. Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej 

 

 

 

Posłuchaj audycji:

 

Z materiałów sesyjnych została wydana książka, jeżeli ktoś  z Państwa byłby zainteresowany to zapraszamy po odbiór bezpłatnego egzemplarza do Świebodzińskiego Domu Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Sesji:

Design by FxDesign Free Joomla Templates